Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopis pro kluky

24. 11. 2007

Od minulé neděle od rána mě žádaly různé noviny, časopisy, rádia a televize, ale i fan kluby jak ve Finsku tak i po celém světě, abych vyjádřila svůj názor. Je toho tolik, že nejsem schopná odpovědět všem individuálně. Z toho důvodu jsem se rozhodla sepsat pár slov do tohoto textu a dát tak vědět fanouškům, rodině, přátelům a veřejnosti, jak se cítím po nedávných událostech.


Právě jsem v Argentině. Doufám, že to dokážete pochopit, po takové šokující životní změně srovnatelné s rozvodem jsem nedokázala zůstat doma ve Finsku. Můj manžel objednal svůj lístek do Argentiny měsíc předem a já se rozhodla jet s ním na poslední chvíli.

Samozřejmě fakt, že jsem v Argentině a dlouhá pauza nemohou být omluvou mého mlčení kolem této situace.

Minulý pátek, 21. října byl den na který celá kapela dlouho čekala.

Prakticky začal brzy ráno. Bylo mi zle a byla jsem nervózní, kvůli tomu jsem nebyla schopná zpívat na zkoušce.

Takže nervózní, protože koncertní program se prodlužoval víc než klasický koncert Nightwish. Navíc jsme měli mít speciálního hosta, který s námi měl účinkovat, víc mých výměn šatů než obvykle a na začátek velké obrazovky a ještě větší produkce na jevišti.

Nezapomínejme, že koncert měl být nahráván a filmován.

Naše pětice měla konečně hrát v Hartwall Aréně.

Přestože každý z nás věděl, že koncert je předem vyprodaný, konečně na jevišti jsme viděli tu histérii, aplaus a lidi stojící na každém sedadle. Ten pocit je nepopsatelný.

Nikdy nezapomenu jak úžasný to byl dojem, nádherný ohlas finského publika.

Když koncert skončil, plakala jsem na jevišti radostí. Slzy štěstí, protože jsem ze sebe vydala to nejlepší co jsem mohla, přestože mi bylo zle. Slyz štěstí, protože naše dlouhá tour byla zakončena jak nejlépe mohla a slzy štěstí kvůli největšímu uznání, jaké se může umělci dostat: potlesk a veselé obličeje.

V tom momentě jsem netušila, že zanedlouho budu plakat znovu.

Po koncertu mě kluci z kapely pozvali za jeviště, abych se k nim připojila a všichni jsme se objali. Bylo to stejné objetí jako to, které tradičně předcházelo každému našemu koncertu. Tatotradice nám zůstala, každý věřil, že napětí a rostoucí tlak vždy existuje do nějakého momentu.


Bezprostředně jsem k nim cítila hlasitý vděk, ale bez odezvy.

Potom mi dali dopis a řekli, ať si jej přečtu následující den. Ten stejný dopis, který je nyní veřejný.

Přečetla jsem jej a byla jsem v šoku.

Nevěděla jsem c říct, teď píši tyto řádky a stále nevím.

Z toho dopisu cítím velký hněv a stále mám z toho zmatené pocity, ale nechci tu zlobu opětovat ani zvětšovat. Soukromá sdělení by nikdy neměla být zvěřejněna.

Vím, tento okamžik kdy jdeme proti sobě je velmi špatný pro všechny, včetně kluků z kapely.

Ačkoliv zde bylo tolik rodílných možností a cest, aby vyjádřili co mi napsali v dopise, nedokážu porozumět cestě kterou zvolili.Mrzí mě, že mě kluci podali tak zlou, ale nebudu se ospravedlňovat za nic co o mě napsali.

Zmínili názory na mě a o mě, ale ve skutečnosti nařkli Marcela, mého muže, že jim zkřížil plány. On je muž, kterého miluji, můk přítel a největší podpora v minulých letech.

Byli jsme parta přátel téměř 9 let, zažili jsme dobré i zlé. Myslela jsem si že je znám, spletla jsem se.

Všechno co se stalo však není dost na to, aby v mých očí byli jen zlí.

Teď přišel čas zklidnit se a přemýšlet o tom všem.

Potřebuji si utřídit myšlenky a slibuji, že se brzy na veřejnost vrátím.

Oznámím tiskovou konferenci, kde oznámím své plány do budoucna. To ale neznamená, že a konference by se měla stát nástrojem k útočení na kohokoliv, to nechci!

Krásná hudba, kterou jsme dohromady stvořili nebude pošlapána nedávnými událostmi.

Moc děkuji všem lidem, kteří mě podporují v této zlé době. Má rodina, přátelé, kolegové a spousta fanoušků. Všechny vás mám ráda a věřím, že vás nezklamu.

Tarja


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jedine tarja

(Klára, 14. 5. 2010 12:51)

Nightwish bez Tarji je jako ryba bez vody. Uz to neni ono. Anetin hlas se mi nelibi, k teto muzice patril operni zpev a ten umi jen tarja. I love tarja

velká škoda

(Arget, 18. 8. 2009 0:08)

opětovně si předčítám tyto řádky a jakko pokaždé se jen těžko bráním slzám.Anette mi nevadí jako zpěvačka ale kdyby si změnili název bylo by to lepší páč nightwis a Anette už není Nightwish.S Tarjou to bylo mysterózní a tajuplné.S Anette je to jen jakási napodobenina s mladou holkou mladým hlasem mladým vizážem ,příliš mladým pro Nightwish.Kam se poděla Tarjina lehkost a zároveň tvrdost?A od kluků mě to velmi mrzí že to řešili takovouhle cestou.No ale nedá se nic dělat život je takovej lid se schází i rozchází.Když to brali takle tak už by to asi nikdy nebylo takový jako dřív...

Tarja

(DEniisek, 26. 4. 2009 16:21)

Nj bez Tarji uz to neni ono Tarji hlas je opravdu neskutecny a skvely....:-(

Tarja

(Dalda, 26. 1. 2009 18:45)

Tarja v dopise uvádí,že ji dopis předali až po koncertě kdy se spolu objímají.Myslím že to vůbec chudera nečekala,ale ma svoji hrdost.Chtěla být i s přitelem....asi se přikláním na Tarjinu stranu.každopadně škoda jich, takovej hlas k takové muzice asi už sotva uslyšíme:(

Souhlas

(TT13eva, 10. 1. 2009 21:11)

tak nejak s vami souhlasim se vsema.. S Anette je to uz jina skupina, velmi dobra skupina, ale uz to nejsou Nightwish. Maj sice stejny jmeno, skoro stejny cleny, ale je to uz nova cesta, novej svet. Asi to pokazili obe strany, ale jak to bylo, to se asi nikdy nedozvime.. akorat by me zajimalo, jak je mozny, ze takhle podobne koncej snad vsechny skupiny?? nektery skupiny skoncej tak, ze umre jeden z celku, nektery tak, ze si vsichni reknou: "tak uz by to stacilo ne??" oznamej konec, a v pohode se dal schazej, obcas nahrajou nejakou pisen.. je spousat koncu, ale ten konec, ve kterym se na sebe vsichni zlobej, nemaj se radi, tak ten je bohuzel nejcastejsi.. zajimalo by me proc to tak je.. kdybyste nekdo mel odpoved na tuhle otazku, tak mi napiste na eva.hejnalova@seznam.cz (urcite odpovim, ale musite napsat kdo ste, a ohledne ceho pisete).. NIghtwish je moje nejoblibenejsi kapela a i kdyz je treba neposloucham tak dlouho, jako vy, tak je miluju celym svym srdcem.. kazdej den je posloucham, miluju ten Tarjin nezapomenutelnej hlas, miluju ty Emppovy sola, Jukkovy bici, Tuomasovu hru na klavesy, a Marcovu basskytaru, kdyz posloucham jakoukoliv jejich pisnicku, tak ji neposloucham usima, ale srdcem... Ale kdyz posloucham ty soucasny Nightwish (s Anette) tak sice porad slysim Emppovy sola, Jukkovy bici, Tuomasovu hru na klavesy, a Marcovu basskytaru ale uz tam schazi ten Tarjin hlas, a bez toho to neni ono.. uz si to tak neuzivam.. jasne, je to ten krasnej metal, velmi dulezita soucast meho zivota, ale nejsou to Nightwish.

Tarja nebo noví Nightwish?

(Lískulka, 26. 11. 2008 20:14)

Opět pročítám tyto řádky a je mi do breku,
a s tímto pročítáním si také pouštím jednu z mých oblíbených písní od Nightwish. Muselo to dojít až tak daleko? Mnohdy jsem doufala, že Nightwish přijedou do Česka a já se na ně budu moc podívat, ale bohužel.
Nyní jsou tu noví Nightwish s Anette k níž pociťuji... tak trochu zlobu? Nevím... každopádně její hlas není dokonalý a já byla zvyklá na hlas Tarji- a potom je tu samostatná Tarja Turunen- hlas je skvělý, ale přece jenom s Nightwish to bylo jiné- lepší.

Snad se vrátí zpět k sobě a budou opět spolu, snad si oba tábory uvědomí, že udělali chybu- a že spolu opět splinou- vím, je to velmi naivní, ale j to můj sen...

Zvu tě!!!:-D

(Tereza, 28. 8. 2008 8:45)

Příjď se podívat na mou párty na blogu kterázačíná v 13:00 hod.Srdečně tě zvu!!!!!!!!!!!!!:-D

vzkaz

(chalina, 19. 3. 2008 16:49)

Ja si myslim ze Taira byla lepsi.mela osobitý hlas
.

Ach, ty vzpomínky...

(Inglor, 17. 2. 2008 17:31)

Přesně tak! Když si člověk vzpomene na to všechno co se událo před těmi léty, tak ho to vážně u srdce zabolí, když si uvědomí že je prostě KONEC!! Většinou to ale v pohodě ustávám, kromě října! Když se blíží to ono zlověstné datum - 21. října!! To mám pokaždý fakt depku. Letos ale doufám, že ten smutek v sobě tentokrát vypustím VEN!! Mám v plánu toho dne, tady na webu vytvořit "něco" co jinde, jak já doufám, zatím nemají!! Uvidím, jestli mi to vyjde...

I Walk Alone

(Koki, 17. 2. 2008 2:17)

Ale jo to video je pěkné, povedlo se ti moc. Taky je poslouchám už dlouho, je to moje nejlepší kapela. Líbí se mi ty nádherné texty, které umím skoro nazpaměť. Teď se chystám na jejich koncert. Jsem zvědavá jestli mě to nějak chytne, víš jak, bojím se i zklamání. Sice nové cd mám, je dobré, ale Tarja tam fakt chybí. Má pěkné i ty písně co zpívá teď sama ( I Walk Alone,..). Škoda že se člověk tady nedoví co se děje ve Finsku, co se tam o nich píše a tak. Do Čech se dostanou jen zlomky, co někdo přeloží. O nich se tam přece musí psát furt :-) Taky sem skalní fanoušek, hlavně Tarji co si budem povídat, a ty vzpomínky jsou právě bolestné co...?

Tarja... is in my heart...! (Koki)

(Inglor, 15. 2. 2008 20:55)

Tak to vážně není! Anette mi nevadí. Respektuji ji jako zpěvačku i jako člověka. Ale...víš. Já Nightwish poslouchám už víc jak pět let a za ten čas mi Nightwish (a hlavně Tarja) hodně přirostli k srdci. Troufám si říct, že jsem jejich skalní fanoušek.:) Není dne kdybych si nepustil alespoň jeden jejich song. Já prostě Nightwishem žiju a ten krutý fakt že Tarja odešla mě ničí i nyní. Tuomas již od začátku byl samotným "tělem" Nightwish, ale Tarja byla tou "duší", která probudila život. Anette je docela dobrá zpěvačka. Odstartovala éru která nabývá začátku něčeho nového. Ale již NIKDY to nebude to Nightwish, které dokázalo probudit pravou sílu Gothicmetalu...bohužel to tak je...jinak máš pravdu. Do toho videa jsem dal tyhle písně proto, že je to VZPOMÍNKOVÉ VIDEO. Chtěl jsem aby každý fanoušek Nightwish zavzpomínal alespoň na chvíli na tu dobu, kdy Nightwish byla ještě parta přátel, kteří si věřili i rozuměli. Doufám, že se mi to alespoň z části podařilo.:)

Pěkné video

(Koki, 15. 2. 2008 1:42)

Dal jsi tam ty nejsmutnější písně, ve kterých vynikne Tarjin hlas bez nástrojů. Je to strašně smutné, člověku se chce až brečet. Tyhle stránky jsou hodně sentimentální. Anette není dokonalá, ale teď mi Nightwish připadá víc svěží a přátelštější.
Jo můžu se zeptat - nemáš Anette rád?

www.illegally.estranky.cz

(IvcaKoudy, 10. 2. 2008 16:33)

Je to šílený, co se s nima stalo... Plně souhlasím jak s tvými názory tak s celým tímto webem. Je to parádní památka na něco, co už umřelo...